Australia & New Zealand Express

Dzień 1 Sydney

 Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu w centrum miasta.

Dzień 2 Sydney

Nasza wędrówkę po Sydney rozpoczniemy od podziwiania Opera House. Każdy z nas musi mieć obowiązkowo zdjęcie na tle jednej z najbardziej znanych budowli na świecie! Z tego miejsca będziemy mogli również podziwiać Sydney Harbour Bridge, ogromny i majestatyczny most w centrum miasta, stanowiący kolejna wizytówkę Sydney. Następnie popłyniemy w dwugodzinny rejs statkiem po zatokach miasta, rozpoczynający się nieopodal Opery w Circular Quay. Sydney położone jest w dużej części nad zatokami. W czasie rejsu zobaczymy wiec kolejne części miasta, wspaniale widoki i najsłynniejsze plaże. Po rejsie przejdziemy najstarsza ulica Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House oraz Hyde Park .

Wieczorem wjedziemy na wieże widokowa AMP Towar, gdzie z wysokości ponad 300 m podziwiać będziemy panoramę miasta.

Dzień 3 Sydney - Alice Springs.

Po śniadaniu transfer na krajowe lotnisko w Sydney na lot do Alice Springs - czerwonego centrum Australii.Nasz lot potrwa około 3 godzin i wczesnym popołudniem dotrzemy do Alice Springs . Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorem spacer ulicami miasta, odwiedzimy jeden z wielu typowych dla tych okolic pubów.

Dzień 4 Alice Springs - Kings Canyon - Ayers Rock.

Rano zostawiamy mile okolice Alice Springs i udajemy się w kierunku słynnego wąwozu Kings Canyon, głębokiego na 270m, który przez tysiąclecia wyżłobił w piaskowcu potok Kings Creek pozostawiając strome, niemal pionowe ściany. Będziemy mieli trochę czasu na przejście jego gardzielą, możemy udać się również do kilku punktów widokowych. Okazji do zrobienia zdjęć na pewno nie zabraknie.  Następnie wyruszymy na zachód do Yulara i Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta. Po trzech godzinach jazdy na horyzoncie ukaże się słynna góra Uluru - jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii i jednocześnie święta Góra Aborygenów Uluru( Ayers Rock).. Uluru uważany jest za największy monolit skalny na świecie: długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód mierzony przy gruncie 9.4km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i prawdopodobnie "wrasta" 6km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie, silnie zmieniającej swój odcień przy różnym oświetleniu

Dzień 5 Ayers Rock - Cairns.

Dzień rozpoczniemy przed świtem od największej atrakcji dzisiejszego dnia - obserwacji świętej Góry Aborygenów Uluru (Ayers Rock) w promieniach wschodzącego słońca. Niektórzy twierdza, ze to właśnie podczas wschodu słońca spektakl ten ma szczególnie magiczny przebieg. Wkrótce potem przejedziemy ok. 50 km do miejsca zwanego Olgas, lub w języku aborygenskim Kata Tjuta. Jest to zespół 36 przepiekanych i malowniczych monolitów skalnych, stanowiących jedno ze świętych miejsc Aborygenów. W ich języku nazwa Kata Tjuta oznacza "wiele głów". Cały kompleks wznosi się kilkadziesiąt metrów ponad plaska równinę. Tworzą go zlepieńce i piaskowce czerwonawej barwy. Specyficzne wietrzenie, wzdłuż pionowych, głębokich spękań, wytworzyło wyjątkowo malownicze formy skalne, porównywane niekiedy, pomimo dosłownego znaczenia, do kobiecych kształtów.

Około południa zostawiamy środek Australii i w drogę do Cairns - miasta polozenego na północnym wschodzie kontynentu, gdzie tropikalny klimat i dziewicze plaże pomaga nam w wypoczynku. Po przylocie transfer do hotelu i po południu będziemy mogli udać się na spacer i zapoznać z okolica.

Dzień 6 Wielka Rafa Koralowa.

Dzisiaj całodniowa wycieczka - Wielka Rafe Koralowa, która zaliczana jest do największych cudów świata stanowi atrakcje turystyczna Australii nr 1. Podczas naszego rejsu będziemy mieli okazje popływać wśród tysięcy kolorowych rybek i przyjrzeć się z bliska całej gamie różnokolorowych formacji koralowych. Jeśli będziemy mieli szczęście możemy spotkać również Zolowie morskie. Możliwość nurkowania z butla, lub fajka i oczywiście maska. Podczas rejsu zjemy wykwintny lunch na pokładzie naszego statku. Powrót do Cairns około godziny 18.

Dzień 7 Cairns - Auckland.

Zaraz po śniadaniu transfer na Międzynarodowe Lotnisko w Cairns na lot do Auckland. Nasz lot potrwa około 3 godzin i wczesnym popołudniem powinniśmy wylądować w Auckland w Nowej Zelandii. Następnie transfer do hotelu w centrum miasta i popołudniowy spacer.

 

Dzień 8  Auckland - Bay of Islands .

Z samego rana wyruszamy droga na północ do miejscowości Paiha, serca znanego rejonu turystycznego - Bay of Islands . Rejon ten znany jest z wielu dziewiczych wysepek usytuowanych na Pacyfiku. Po południu wezdmiemy udział w przejażdżce katamaranem po tym rejonie. Odwiedzimy Cape Bretty Lighthouse, Motukoko Island oraz znane Hole in the Rock. Na jednej z wysp będzie okazja zjeść lunch oraz zaopatrzyć się w pamiątki. Późnym popołudniem powrót do hotelu.

 

Dzień 9 - Bay of Islands - Auckland.

Dzisiaj wracamy do Auckland droga północną. Wspaniale widoki wyspy północnej umila nam nasza drogę. Do Auckland dojedziemy około południa i po krótkim odpoczynku pojedziemy na wieże widokowa obejrzeć panoramę miasta oraz odwiedzimy świat podwodny Kelly Tarlton's.

Dzień 10 - Auckland - Waitomo - Rotorua

Po śniadaniu ruszamy na południe przez Hamilton do Rotorua. Po drodze odwiedzimy Waitomo Caves i weźmiemy udział w wyprawie, która zaprowadzi nas w świat podziemnych tuneli, grot i wodospadów. Ciekawostka tej wyprawy sa robaczki świętojańskie, które właśnie tu się osiedliły.

Dzień 11 - Rotorua

Dzisiejszy dzień spędzimy bardzo aktywnie, zaczniemy od pokazów psów pasterskich oraz dowiemy się trochę na temat życia farmerów, którzy tworzą podstawę gospodarki Nowej Zelandii, jest to zorganizowane w postaci bardzo miłego show. Następnie odwiedzimy park fauny i flory, gdzie zobaczymy unikalne zwierzęta i rośliny. Każdy z nas musi zobaczyć Kiwi, który jest wizytówką tego miłego kraju. Następnie pojedziemy do parku Whakarewarewa Thermal Reserv, tutaj z bliska zobaczymy gorące gejzery, bulgocące błota, zobaczymy Maori Arts & Kraft Institute z doskonale pokazana sztuka tych bardzo miłych ludzi. Wszystko to położone jest na obrzeżach dużego krateru. Po zwiedzeniu parku pojedziemy kolejka linowa na jedna z gór zobaczyć panorama miasta. Na koniec odwiedzimy gorące baseny - Polynesian spa, które pomaga nam w odpoczynku po całodniowych zmaganiach.

Dzień 12 - Rotorua - Lake Taupo

W drogę do Lake Taupo - pięknie położonego jeziora, z którego można podziwiać przy dobrej pogodzie wierzchołki blisko położonych gór. Zobaczymy pierwsza na świecie elektrownie, która przetwarza parę gejzerów w energie elektryczna., oraz jeden z wodospadów, który był wykorzystany przy produkcji filmu "Władca pierścieni". Odwiedzimy także krater, na dnie, którego nadal aktywne sa gorące źródła.

Dzień 13 - Lake Taupo - Auckland

Po śniadaniu zegnamy się z prześliczną okolica Lake Taupo i kierujemy się w stronę Auckland. Wczesnym popołudniem dotrzemy do naszego hotelu. Popołudnie do Państwa dyspozycji - czas na ostatnie zakupy.

Dzień 14 Auckland.

Wczesnym rankiem przejazd na międzynarodowe lotnisko na lot do Polski. Koniec świadczeń.

 

UWAGA! POSZCZEGÓLNE ELEMENTY PROGRAMU MOGĄ NIEZNACZNIE ULEC ZMIANIE W TRAKCIE WYPRAWY Z POWODÓW PRZYRODNICZO-POGODOWYCH.


Cena wycieczki AUD$6715.00 od osoby w pokojach dwuosobowych , przy grupie 8 osobowej.

Cena wycieczki AUD$7866.00  od osoby w pokojach dwuosobowych , przy grupie 6 osobowej.

Cena wycieczki AUD$8526.00 od osoby w pokojach dwuosobowych , przy grupie 4 osobowej.
 

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie w hotelach i motelach 3 gwiazdkowych.
  • Przejazd klimatyzowanym mini-bus
  • Bilet lotniczy na trasie Sydney - Alice Springs , Ayers Rock - Cairns - Auckland.
  • Wszystkie bilety wstępu objęte programem wycieczki.
  • Wszystkie transfery.
  • Opieka polskojęzycznego pilota 24h na dobę.
  • Wycieczka jest organizowana dla grupy 8, 6 i 4 osobowej.


*Cena wycieczki nie obejmuje przelotu z i do Europy.