The Best of Australia

Dzień 1 Darwin

Przylot do Darwin, powitanie i transfer do hotelu w centrum miasta.

Darwin jest stolica Terytorium Północnego, choć zaledwie 90 000 ludzi mieszka w tym mieście. Tutaj jest zawsze ciepło i wilgotno. Temperatura powietrza rzadko spada poniżej 30 stopni Celsjusza, nawet zimą! Nic dziwnego, bliżej stad do Jacarty niż do Sydney, jak również bliżej do Singapuru( praktycznie Równik!), niż do Melbourne. 

W Święta Bożego Narodzenia w 1974 roku Darwin zostało niemal doszczętnie zniszczone przez huragan Tracy. Proponujemy wtopienie się w to miasto w czasie spacerów, może w czasie zakupów. Poza zwiedzaniem kilku wystaw, np. pereł, wystawy samolotów w centrum historycznym lotnictwa, polecamy przepiękny widok z nadbrzeża zatoki. Wieczorem najlepiej odwiedzić jeden z wielu barwo i pubów, może spotkamy prawdziwego Crocodille Dundee?

Dzień 2 Darwin - Jabiru – Gagudju Cooinda. ( 324km).

 Z samego rana wyruszymy w kierunku jednego z najbardziej uroczych miejsc na Ziemi – Rezerwatu-Parku Narodowego Kakadu. Umieszczono go na liście światowego dziedzictwa przyrody i kultury UNESCO i z tego względu otoczono specjalna opieka. Rezerwat jest potężny, zajmuje powierzchnie ponad 19 000 km kwadratowych. Spotkamy tutaj różnorodne naturalne( nie zmienione w żaden sposób przez człowieka) zbiorowiska roślinne - trawiasta sawannę, roślinność bagienna i wodna, suche lasy eukaliptusowe, zarośla namorzynów - stanowiące ostoje dla wielu gatunków zwierząt; żyją tu: krokodyle różańcowe, dingo i liczne gatunki kangurów, a z ptaków - gęsi skapopłetwe i bieliki bialobrzuche. Wszystko to  sprawia, że Kakadu odwiedzane jest przez turystów z całego świata.

Na nocleg zawitamy do campingu przy Yellow Water. Nocleg w namiotach.

Dzień 3 Gagudju Cooinda ( 100km).

Rankiem wybierzemy się na rejs łodzią po lagunie obserwować dzikie ptaki i krokodyle, potem zwiedzimy centrum tradycji Aborygeńskiej. 

Cały dzień poświecimy na kontemplacje tropikalnej i dzikiej przyrody. Na pewno trzeba będzie dokupić kilka filmów do aparatu, bo szkoda będzie pominąć w albumie  ciekawe i piękne miejsca, nie tylko o egzotycznych nazwach, ale również wyglądzie, np. Waterfall Creek- Gunlom Falls-kombinacja dynamicznego wodospadu, z zupełnie statycznym jeziorkiem, Yellow Water Lagun- to cudowne billabong(australisjkie okreslenie na “oczko” wodne) otoczone niesamowitą monsunową roślinnością z  równie niesamowita ilością różnorodnych ptaków wodnych,  właściwie każde miejsce ma swoją odrębność: Obiri Rock, Nourlangie Rock, South Alligator River i wiele innych nazw, kryje w sobie na pewno odrębne przeżycie dla nas, biorących udział w tej wyprawie.

Nocleg w namiotach.

Dzień 4 Kakadu NP – Katherine Gorge (Nitmiluk NP) – Timber Creek (782km)

Dzisiaj opuszczamy tereny Kakadu i kierujemy sie droga na poludnie do miejscowosci Katherine. Po przyjezdzie przespacerujemy sie po okolicznych wawozach, polozonych wzdluz rzeki Katherin, siegajacych do 100 metrow wysokosci . Katherin Gorge nalezy do Nitmiluk National Park i jest znanym miejscem odwiedzin turystow. Wczesnym popoludniem ruszamy na zachod do miejscowosci Timber Creek.

Dzien 5 Timber Creek - Bungle Bungle (452km).

Rano zaopatrzymy sie w zywnosc na nastepne dwa dni i wyruszymy w droge do jednego z uroczych i odosobnionych miejsc na kontynencie australijskim - Bungle Bungle, Purnululu National Park. Park ten zostal odkryty i udostepniony turystom, zaledwie 30 lat temu. Znajduja sie tu pasiaste nagie gory . Pomaranczowy krzem i czarne porosty nadaja im niepowtarzalny koloryt . Po drodze do Bungle Bungle zatrzymamy sie na lunch przy Lake Argyle. Jest to jedno z najwiekszych jezior na polnocy Australii. W okolicy znajduje sie rowniez najwieksza kopalnia diamentow na swiecie, Argyle Diamond Main, ktora wydobywa okolo 6 ton  rozowego diamentu rocznie.

Wczesnym popoludniem dojedziemy do Campingu Kurrajong w samym sercu Parku Narodowego Purnululu.

Dzien 6 Bungle Bungle – Wolf Creek Meteorite Crater (346km)

Wiek na jaki geolodzy okreslaja to miejsce  to 375 do 350 milionow lat. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od jednej z traw wystepujacych w okolicy bundle bundle grass, lub nazwy aborygenskiej regionu. Gory wznosza sie na wysokosc do 578 metrow nad poziomem morza . Okolo poludnia  wyjezdzamy z parku i kierujemy sie droga nr 1 w kierunku Hills Creek-miasta goraczki zlota z 1884 roku. Zaopatrzymy sie tu w prowiant i wyruszymy w dalsza droge. Po 17 kilometrach skrecimy w lewo w Tanami Road, ktora prowadzi srodkiem pustyni  Tanami Desert do Alice Springs. Po drodze zjedziemy odwiedzic krater  meteorytu Wolfe Creek. Krater o srednicy 850 metrow i brzegu wysokosci 50 metrow czyni go drugim co do wielkosci w swiecie. Tutaj bedziemy mieli nasz nocleg w namiotach na malym campingu.

Dzień 7 Wolf Creek Meteorite Crater - Alice Springs (1058km).

Od rana kontynuujemy nasza droge w kierunku Alice Springs.

Alice Springs jest sercem Australii, stolica Outback-u i podobno najbardziej romantycznym prowincjonalnym miastem na Świecie.

Miejsce, w którym znajduje się Alice, zamieszkiwane było stale od 20 000 lat przez aborygeńskie szczepy Arrernte, aż do momentu pojawienia się białych pionierów. Miasto tętni swoim życiem. Odbywają się w nim np. wyścigi wielbłądów

( które exportuje się m.in. do Emiratów Arabskich...).Organizowane sa co roku zabawne regaty w suchych korytach rzek, oraz największe aukcje zwierząt hodowlanych - głównie bydła. W 1956 roku, nakręcono również znany film "A Town Like Alice".

Z pewnością Alice Springs posiada “najwieksza klasę szkolną na świecie”-1,3 miliona kilometrów kwadratowych! Istnieje tutaj siedziba szkoły, prowadząca w unikalny sposób naukę przez radio - the School of the Air. Umożliwia to naukę dzieciom z bardzo odległych miejsc w całym Outback-u. Nocleg w motelu.

Dzien 8 Alice Springs -Palm Valley – Alice Springs (250km).

Wczesnym rankiem pojedziemy około 120km na zachod do Finke Gorge National Park i zwiedzimy , dolinę porośnięta od kilku tysięcy lat palmami, przypominającą oazę. Wyjątkowe są szczególnie palmy sporadycznie spotykane np. te nazywane Red Cabbage Palm. 

Historia tego miejsca oceniana jest na 65 milionów lat, kiedy prawdopodobnie rósł tu las deszczowy-choć patrząc dzisiaj na okolice-trudno w to uwierzyć. Niektóre z palm maja ponad 300 lat, a spora część ma ponad 25metrow wysokości. Mogą rosnąć na takim pozornie suchym terenie, ponieważ korzystają z wody, która w czasie opadów jest wchłaniana przez skały wapienne. Zwiedzimy łoże starej rzeki Finke River, której wiek określa się na 250 milionów lat. Prawdopodobnie jest to najstarsza rzeka na swiecie! Większa cześć czasu koryto  jest suche, ale przy intensywnych opadach, poziom może się podnieść do metra , a nurt rzeki potrafi niszczyć wszystko co zdarzyło wyrosnąć tu w czasie bezwodnym.

Przy odrobinie szczęścia możemy napotkać mieszkańców tych okolic - dingo, rocks wallabies (małe kangury skalne)

Nastepnie przejazd do  West Macdonell National Park.

Tutaj czekaja nas najbardziej malownicze miejsca w okolicach Alice Springs. Park Narodowy West Macdonell  slynie ze wspanialych widokow i niepowtarzalnych formacji skalnych jakie natura wlasnie tutaj stworzyla Zobaczymy Simpsons Gap, Standley Chasm, Serpentine Gorge oraz  niezapomniane miejsce Ormiston Gorge. Po poludniu powrot do Alice Springs.

Dzień 9 Alice Springs – Kings Canyon - Ayers Rock ( 490km).

Rano zostawiamy mile okolice Alice Springs i udajemy sie w kierunku słynnego wąwozu Kings Canyon, głębokiego na 270m, który przez tysiąclecia wyżłobił w piaskowcu potok Kings Creek pozostawiając strome, niemal pionowe ściany. Będziemy mieli trochę czasu na przejście jego gardzielą, możemy udać się również do kilku punktów widokowych. Okazji do zrobienia zdjęć na pewno nie zabraknie.  Nastepnie wyruszymy na zachód do Yulara i Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta. Po dwóch godzinach jazdy na horyzoncie ukaże się słynna góra Uluru – jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii i jednocześnie Święta Góra Aborygenów Uluru( Ayers Rock). . Uluru uważany jest za największy monolit skalny na świecie:  długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód mierzony przy gruncie 9.4km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i prawdopodobnie “wrasta” 6km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie, silnie zmieniającej swój odcień przy rożnym oświetleniu. I to wlasnie postaramy sie zaobserwowac podczas zachodu slonca przy Uluru.

Dzień 10 Uluru  - Kata Tjuta(Olgas) - Valley of the Winds – Alice Springs (490km)

Nasze śniadanie proponujemy zrobić po wschodzie słońca na świeżym powietrzu, oczywiście z panoramą Uluru w tle. Potem udamy się pod Uluru, proponujemy w czasie 2 godzinnego spaceru obejść go naokoło. W centrum kultury Aborygeńskiej możemy coś zjeść, napić się kawy i oczywiście zwiedzić przepiękną wystawę o historii ludzi zamieszkujących te tereny od tysięcy lat.  Wkrotce potem przejedziemy ok. 50 km do miejsca zwanego Olgas, lub w języku aborygenskim Kata Tjuta. Jest to zespol 36 przepieknych i malowniczych monolitow skalnych, stanowiacych jedno ze swietych miejsc Aborygenow. W ich jezyku nazwa Kata Tjuta oznacza “wiele glow”. Caly kompleks wznosi sie kilkadziesiat metrow ponad plaska rownine. Tworza go zlepience i piaskowce czerwonawej barwy. Specyficzne wietrzenie, wzdluz pionowych, głebokich spekan, wytworzylo wyjatkowo malownicze formy skalne, porownywane niekiedy, pomimo doslownego znaczenia, do kobiecych ksztaltow. Wczesnym popoludniem przejazd do Alice Springs na  zaslozony nocleg.

Dzien 11  Alice Springs - Plenty Highway (600km).

Wczesnym rankiem opuszczamy Alice Springs i kierujemy sie droga na wschod w strone wschodniego wybrzeza. Dzisiaj w planie mamy okolo 600km do przebycia. Problem polega na tym, ze jedziemy droga szutrowa, o typowej czerwonej nawierzchni. Po drodze mijamy dwie male osady aborygenskie i jeden roadhouse. Widoki jakie nas czekaja, mozna tylko zobaczyc w Australii. Przy odrobinie szczescia spotkamy tutaj kangury, strusie, dzikie psy dingo, oraz dzikie wielblady. Nasz dzisiejszy nocle spedzimy w namiotach zdala od cywilizacji w prawdziwym australijskim buszu.

Dzien 12 Plenty Highway – Winton (633)km.

Po sniadaniu kontynuujemy nasza droge na wschod. Okolo poludnia przekroczymy granice Polnocnego Teretorium i stanu Queensland.  Stad juz tylko okolo 200km do malej miejscowosci Boulia, gdzie wjedziemy na normalna utwardzona droge. Wieczorem dojedziemy do Winton na zasluzony odpoczynek.

Dzien 13 Winton - Airlie Beach (810km).

Z samego rana wyjazd droga na wschod poprzez setki kilometrow pol uprawnych z trzcina cukrowa, polami ananasow i plantacji bananow. Bedziemy przejezdzali przez miasteczka stanu Queensland gdzie czas zatrzymal sie wiele lat temu. Wieczorem dojedziemy do miejscowosci Airlie Beach gdzie turysci z calego swiata przyjezdzaja zobaczyc slynna okolice  The Whitsundays.

Dzien 14 - Wielka Rafa Koralowa.

Na caly dzien wyplywamy wygodnym  katamaranie w morze, aby z bliska zobaczyc wspanialy archipelag wysp Whitesundays, nalezacych do Wielkiej Rafy Koralowej. Wielka Rafa Koralowa, to atrakcja turystyczna Australii nr 1. Zaliczana jest do najwiekszych cudow swiata . Podczas naszego rejsu bedziemy mieli  okazje popływac wsrod milionow kolorowych rybek i podziwiac cale spektrum roznokolorowych formacji koralowych.Przy odrobinie szczescia spotkamy rowniez zolwie morskie. Mozliwosc nurkowania z butla, lub w masce z fajka, jest oczywista. Podczas rejsu zjemy wykwintny lunch na pokladzie naszego statku. Powrot do Airlie Beach około godziny 18. Dzien, ktory zostanie w naszej pamieci na dlugo…dlaczego?..odpowiedz jest prosta!- WIELKA RAFA KORALOWA- tego cudu przyrody nie jest w stanie zapomniec nikt, kto ja widzial!

 Uwaga w okresie od czerwca do pazdziernika dodatkowa atrakcja – mozliwosci spotkania emigrujacych wielorybow – humbak.

Dzien 15 Airlie Beach – Harvey Bay (866)km.

Dzisiaj podrozujemy wzdluz Bruce Hwy przez malownicze miasteczka stanu Queensland do miejscowosci Harvey Bay – slynnego archipelagu, gdzie co roku przyplywaja wieloryby na porod mlodych w cieplych wodach zatoki.

Poznym popoludniem dotrzemy do Maryborough na nocleg.

Dzien 16  Harvey Bay - Fraser Island (160km).

Wczesnym rankiem ruszamy w droge na poludnie do Rainbow Beach (Teczowa Plaza). Tutaj przejazd  promem na wyspe Fraser Island. Wyspa jest umieszczona  na liście światowego dziedzictwa przyrody i kultury UNESCO i jest jedna z wielu atrakcji Australii. Zobaczymy tutaj las tropikalny , slodkowodne jeziora z przezroczysta woda, kolorowe piaski tworzace ciekawe formacje , oraz liczna rodzine australijskiej fauny i flory, czeste spotkania z dzikimi psami dingo. Nocleg w namiotach na campingu.

Dzien 17 Fraser Island

Od rana eksplorowac bedziemy najciekawsze zakatki Fraser Island, gdzie tylko dzieki samochodom z napedem na cztery kola jest to mozliwe. Lake McKenzie z jego krystaliczna woda i bialymi plazami, Lake Boomanji, czy szerokie plaze po ktorych jedzie sie z szybkoscia 80km/h i na ktorych laduja male samoloty…to tylko mala czesc tego co tu zobaczymy. Nocleg w namiotach na campingu.

Dzien 18 Fraser Island - Gold Coast (340km).

Z samego rana opuszczamy Fraser Island i udamy sie droga nr 1 w kierunku na poludnie. Zaraz przed Brisbane skrecimy w prawo i pojedziemy do slynnego na caly swiat Australia Zoo, ktore Steve Irwin (Crodile Hunter) zalozyl i przez wiele lat pracowal. Tutaj zobaczymy koala, kangury, krokodyle oraz innych mieszkancow swiata zwierzecego zamieszkujacych Australie.

Nastepnie przejazd  do Gold Coast, to najszybciej rozwijający się rejon turystyczny Australii. Ze swoim nieskończonym potencjałem atrakcji i łagodnym klimatem sprawia, że co roku przyjeżdża tu na odpoczynek ponad 3,9 miliona osób, potwierdzając tym samym pozycję Gold Coast wśród miejscowości wczasowych tego kontynentu.
Światowej sławy plaże, subtropikalne lasy Hinterlandu, rozlewiska i śródlądowe wody to wymarzony raj nie tylko dla ludzi lubiących czynny wypoczynek, ale również ceniących relaks  w spokoju i ciszy.
Bogata ofertę hotelowa uzupełniają liczne  parki tematyczne, światowej klasy sklepy oraz fascynujące życie nocne.

Dzien 19 Gold Coast – Lamington National Park (130km).

Wczesnym rankiem udamy sie do Lamington National Park, gdzie czekaja nas lasy deszczowe, wodospady, oraz ciekawe widoki. Przespacerujemy sie tu po specjalnych wiszacych mostach , ktore pna sie na wysokosci konarow drzew. Kolejny  dzien spedzony blisko natury. Po poludniu powrot do Gold Coast, do naszej dyspozycji hotelowy basen lub pobliska plaza.

Dzien 20 Gold Coast.

Dzisiaj dzien odpoczynku. Hotelowy basen jest do naszej dyspozycji, lub pobliska plaza. Nasz pilot jest w zasiegu reki i chetnie doradzi cos ciekawego… 

Dzien 21 Gold Coast – Sydney(940km).

Dzisiaj  opuszczamy Gold Coast i w droge do Sydney najbardziej znanego
miasta w Australii. Po drodze odwiedzimy miejscowosc Byron Bay z zabytkowa latarnia morska – miejscem najbardziej wysunietym na wschod na kontynencie Australii. Przyjazd do Sydney w poznych godzinach popoludniowych, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta.

Dzien 22 Sydney.

Nasza calodzienna wedrowke po Sydney rozpoczniemy od podziwiania Opera House. Kazdy z nas musi miec obowiazkowo zdjecie na tle jednej z najbardziej znanych budowli na swiecie! Z tego miejsca bedziemy mogli rowniez podziwiac Sydney Harbour Bridge, ogromny i majestatyczny most w centrum miasta, stanowiacy kolejna wizytowke Sydney. Nastepnie popłyniemy w dwugodzinny rejs statkiem po zatokach miasta, rozpoczynajacy sie nieopodal Opery w Circular Quay. Sydney polozone jest w duzej czesci nad zatokami. W czasie rejsu zobaczymy wiec kolejne czesci miasta, wspaniale widoki i najslynniejsze plaze. Po rejsie przejdziemy najstarsza ulica Sydney, Macquarie Street, ogladajac po drodze m.in. Parliament House oraz Hyde Park.  Wieczorem przejdziemy przepieknie oswietlonym i imponujacym  nadbrzezem Darling Harbour i stad, przez China Town, wrocimy do hotelu na nocleg. Na pewno bedziemy bardzo zmeczeni całodziennym zwiedzaniem tego wspanialego miasta, ale także niezwykle zadowoleni, bowiem pobyt w Sydney jest  niesamowitym przezyciem dla kazdego, bez wzgledu na to, czy jest jego gosciem pierwszy raz, czy kazdy nastepny.

Dzien 23 Sydney – Blue Mountains – Canberra (415km).

Po sniadaniu wyjezdzamy z Sydney i kierujemy sie do Parku Narodowego Blue Mountains ze wspanialymi malowniczymi dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami. Zobaczymy glowna atrakcje regionu - wodospad Wentworth Falls, formacje skalna Three Sisters. Po poludniu przejazd do stolicy Australii – Canberra.

Dzien 24 Canberra – Kosciuszko National Park (178km).

Canberra - stolicy Australii. Miasto to zostalo w calosci zaprojektowane i stanowi jedna z najbardziej kontrowersyjnych stolic swiata, bardzo czesto nazywana “Bush Capital” (stolica w buszu). W roku 1911 ogloszono miedzynarodowy konkurs architektoniczny na przestrzenne rozplanowanie nowej stolicy. Zwyciezca z posrod 137 uczestnikow zostal architekt z Chicago – Walter Burley Griffin. On wlasnie przyczynil się do powstania popularnej opinii o miescie… polubisz, lub znienawidzisz. Panorame  miasta zobaczymy  z jednej z otaczajacych ja gor. Zobaczymy rowniez Parliament House , War Memorial , budynek Sadu Najwyzszego, odwiedzimy rowniez Muzeum Narodowe i  jedna z najladniejszych ambasad  w Canberra – ambasade RP.

Wczesnym popoludniem opuszczamy Canberra i kierujemy sie na poludnie w gorzyste tereny  Alpain National Park, gdzie bedzie mozliwosc spotkania kangurow, koala oraz  emu. Droga wijaca sie miedzy gorami dojedziemy do malej miejscowosci Jindabyne. Usytuowana jest wysoko w gorach w samym sercu Kosciuszko National Park, gdzie przyroda i przepiekne widoki na pewno zadowola kazdego z nas.

Dzien 25 Kosciuszko National Park (80km).

Po sniadaniu pojedziemy do malej miejscowosci Charlotte Pas, skad udamy sie piechota na Gore Kosciuszki – 2228m. Polski badacz Pawel Strzelecki odkrywszy ta najwyzsza gora Australii, nazwal ja w 1840 r. imieniem polskiego patrioty. Kosciuszko National Park jest najwiekszym Parkiem Narodowym w Australii, jego specyficzna roslinnosc, jak i zamieszkale go zwierzeta stanowia duza atrakcje dla turystow calego swiata. Na terenie 690 000 ha nalezacym do Parku, podziwiac mozemy malownicze szczyty, doliny i jeziora polodowcowe,oraz gorskie lasy.Na terenie parku schronienie znajduje wiele rzadkich, nigdzie indziej spotykanych gatunkow zwierzat i roslin, jak dostojny eukaliptus Snow Gum. Jedyne na tym terenie drzewo,mogace przetrwac powyzej 1800 m npm, czy tez possum zyjacy powyzej wysokosci 1400 m npm.

Dzien 26 Kosciuszko National Park – Melbourne (577km).

Z samego rana opuszczamy gorzyste okolice Jindabyne i w droge do Melbourne, po drodze mozliwosc podziwiania wspanialych widokow oraz przy odrobinie szczescia mieszkancow tych okolic – Kangurow i Koala. Wczesnym popoludniem dotrzemy do naszego hotelu w Melbourne.

Dzien 27 Melbourne – Great Ocean Road (520km).

Calodniowa wycieczka po Great Ocean Road - trasa biegnaca wzdluz malowniczego odcinka wybrzeza stanu Victoria z fascynujacym krajobrazem . Nastepnie przejazd do “Port Campbell National Park”, ktory slynie na calym swiecie z niepowtarzalnych formacji skalnych: Twelve Apostoles, London Bridge czy Loch Ard Gorge . Powrot do Melbourne uswietni nam panorama miasta z mostu Westgate Bridge

Dzien 28 Melbourne.

Dzisiaj zwiedzamy jedno z najbardziej nowoczesnych miast Australii. Zobaczymy miedzy innymi : Fitzroy Gardens z domkiem Kapitana Cook’a, Katedre Sw. Patryka, Park Olimpijski ze slynnym stadionem tenisowym, gdzie co roku odbywa sie “Australian Open”, Krolewski Ogrod Botaniczny z egzotycznymi gatunkami roslin z calego swiata, oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

Dzien 29 Melbourne – koniec wycieczki.

Okolo poludnia transfer na lotnisko miedzynarodowe w Melbourne na lot do Polski. Koniec swiadczen.

 

Uwaga ! Poszczegolne elementy programu moga ulec zmianie w trakcie wyprawy, ze wzgledow przyrodniczo-pogodowych.
 


Cena AUD$ 10757 od osoby. Kalkulacja dla grupy 4 osobowej.

Cena AUD$ 8975 od osoby. Kalkulacja dla grupy 5 osobowej.
 


Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie w hotelach i motelach 3 i 3,5 gwiazdkowych.
  • 7 nocy zakwaterowanie w namiotach dwuosobowych.
  • Wszystkie bilety wstepu na imprezy objete programme wycieczki.
  • Przejazd klimatyzowanym samochodem 4x4 Toyota Land Cruiser.
  • Cale wyposazenie campingowe, wlacznie ze sprzetem kuchennym i lodowkami.
  • Opieka polskojezycznego pilota 24h/na dobe.
  • Wycieczka jest organizowana dla grupy 4 i 5 osobowej.
  • Podczas wyprawy zapewniamy stala lacznosc satelitarna z bazami “Royal Flying Doctors”


Cena wycieczki nie obejmuje wyzywienia, oraz przelotu na trasie Warszawa – Darwin, Melbourne – Warszawa.